afshinnova بدون دیدگاه

پروژه سولی

پروژه Soli (سولی) توسط گوگل در دست انجام شدن است و تیم پروژها و تکنولوژی های پیشرفته گوگل به اختصار ATAP وظیفه ساخت آن را دارد.

سولی در تعامل با لوازم الکترونیکی می باشد و در جریان مراسم I/O 2015  که در آن زمان با آن که هنوز روز های اولیه خود را پشت سر می گذاشت حاضرین در سالن را شگفت زده کرد.

پروژه Soli شامل یک تراشه موجدار میلی متری می شود که می تواند بسیار خوب حرکات انگشتان دست و دست ها را شناسایی کند. بزرگترین تاثیر آن می تواند بر واقعیت مجازی باشد هنگامی که شما از هدست های واقعیت مجازی استفاده می کنید  نیاز است که هدست را روی سر قرار دهید اکنون با فناوری soli شما می توانید با حرکت دست و انگشتان دنیای مجازی را جابجا کنید.

soli توسط یک رادار کار می کند همین موضوع آن را از سایر روش های تشخیص ژست حرکتی متمایز می کند . فرکانس استفاده شده 60 GHz است که حرکات دست شما را شناسایی می کند  و با انتشار امواج الکترومغناطیسی در پرتو گسترده ای کار می کند.

مهندسان گوگل در پروژه Soli از چهار گیرنده و دو فرستنده جهت بالا بردن دقت در شناسایی حرکات دست استفاده کرده اند و از مزایای این پروژه به کوچک بودن چیپ اشاره کرد که به راحتی می توان در انواع گجت های پوشیدنی بکار برده شود این چیپ کوچک می تواند یک زاویه  180 درجه ای  و پوشش 5 سانتی متر تا 5 متر فراهم آورد. برای مثال شما میتوانید از فاصله چند سانتی با لغزاندن انگشتان بر روی هم ساعت هوشمند خود را عقب یا جلو ببرید و یا فرکانس پخش رادیو خود را تغییر دهید.

گوگل موفق شده مصرف انرژی مورد نیاز Soli را تا حد زیادی کاهش بدهد از این سنسور در یک ساعت هوشمند از برند LG با نام Watch Urbane استفاده شده است .

Soli به اندازه ای پیشرفته است که فقط موادی مانند فلز و چوب را تشخیص نمی دهد بلکه می تواند به آن یاد داد هر شئ را به درستی تشخیص دهد توسط محققان گوگل طی یک آزمایشی توانست اشیایی مانند : چوب ، لیوان خالی ، لیوان پر ، نکسوس 5 ، کتاب ، اسفنج و … را به خوبی تشخیص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *