Drcain بدون دیدگاه

سلام و سال نو مبارک با آرزوی موفقیت و بهترین ها در سال جدید!

یک نکته ی خیلی جالب که آمار ها حاکی از ضرر بیش از 500 میلیارد تومنی ایرانی ها در بازار ارز دیجیتال است! ( با بیش از 1000 میلیارد نیز ورودی)
حقیقت همین است! مارکت شوخی ندارد یا همراه بازار میشوی یا له میشوی. ورود به بازار در این نقطه به نظرم هنوز ریسک دارد هیچ سیگنال خریدی صادر نشده و طبق تحلیل ها در کوتاه مدت و میان مدت احتمال ریزش هنوز وجود دارد.
از نظر کف بودن بعضی سهم ها به نظرم آیوتا جالب است چرا که رشد تا 3 دلار دارد و ریسک از 1 دلار به 0.5 دلار.

(نمودار آیوتا)

اخبار خوب درباره ی ارز دیجیتال کم است و صرفا با دید بلند مدت(1 ساله) میتوان سرمایه گزاری کرد. گرچه من به نزول بیشتر معتقد هستم فعلا
یادم است که همین 3-4 ماه پیش موقعی که بیت کوین و همه بازار به طرز وحشتناکی بالا بود اخبار بیت کوین به طرز چشمگیری زیاد شد! از اینترنت تا رسانه ملی ولی واقعیت این است که ناخودآگاه کمک به بازیگران سهم و صاحبان قدرت کردیم.
مثلا بیت کوین 16 هزار دلار قیمت داشت و تحلیل با هدف 100 هزار دلار میگذاشتند در صورتی که بیشتر شبیه بازار بورس و خالی کردن سهم گران بر سر مردم بود!

در کنار این مطالب تحلیل بدبینانه نیز موجود است که به ارزش واقعی بیت کوین با 100 دلار قیمت گمان میبرد(خیلی بلند مدت) مثلا تا 2025 و برعکسش هم البته تحلیل دارند.(خیلی خوش بینانه که بیت کوین به زودی جای ارز حقیقی را میگیرد!)
سهم ها پس از صعود همیشه اصلاح دارند و در اصلاح بازیگران مهم معمولا به خالی کردن سهم میپردازند سهمی که بازیگر نداشته باشد قدرت ندارد و شروع به نزول میکند. صعود واقعی سهم ها معمولا با پول های درشت انجام میگیرد وگرنه پول های خرد و مردم عادی قدرت بازی با سهم ندارند.
یادتان باشد گران خریدن را برای همیشه فراموش کنید اگر از سهم عقب افتادید به فکر نوسان های کوچک باشید یا کلا بیخیال شوید.
بعضی از کارگزاری های فارکس و بازار بین الملل به جفت ارز BTC/USD یا ارز های دیگر مثل ETH میپردازند. در این حالت شما میتوانید با خرید (یعنی دلار بدهید بیت کوین بخرید) یا فروش(بیت کوین بدهید و دلار بخرید) سود کنید.
حواستان به اسپرد کارگزاری ها نیز باشد. در انتخاب کارگزاری باید حواستان خوب جمع باشد! در کل برای ایرانی ها که ریسک بالایی دارد چون از طرف کارگزاری ها تحریم هستیم یا اگر تحریم نباشیم پوشش بیمه نداریم.
دقیق به خاطر ندارم کدام سایت بود ولی شخصی تعریف میکرد (ایرانی بود) که چند سال پیش مقدار کمی بیت کوین خریده بعد که شنیده گرون شده سایت رو چک کرده، ارزش بیت کوینش حدود 70 هزار دلار بوده ولی بلوکه بود و پیام اومده که یا کارت شناسایی معتبر از اروپا میفرستی یا با پولت خداحافظی کن!
یا در همان کارگزاری ها معمولا دست ایرانی ها به جایی بند نیست و شخص دیگری تعریف میکرد که 25هزار دلار خود را به 100 هزار دلار رسانده ولی پولش بلوکه شده و گفتند که شما ایرانی هستی و حق نداشتید این قدر سرمایه گزاری کنید!(حتی پول اصلی را برنگرداندند)
پیشنهاد من مطالعه ی “کتاب چگونه در بورس 2 میلیون دلار بدست آوردم” است. خیلی خیلی کتاب جالبی است و اوایل کتاب حداقل برای من خیلی آشنا بود به نظرم برای هر کسی جالب و جذاب است و احتمالا هر کسی در شروع شبیه ایشون(یک مهاجر مجارستانی) باشد.
حرف آخرم نیز که اگر به قمار و شانس میپردازید وارد این بازار نشوید چراکه شانس شما در کازینو یا پوکر بیشتر است! و شاید لذت بیشتری نیز ببرید.

موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *