Drcain بدون دیدگاه

تحلیل ارز دیجیتال

یک مدتی است که جو ارز دیجیتال راه افتاده! بیت کوین و اتریوم و حداقل 50 تا ارز معروف دیگر!
اما کدام را بخریم ؟ کی بفروشیم؟ چرا بخریم چرا نخریم! به نظرم تمام این سوال ها مثل بازار بورس است .

اصولا خرید سهم با 3 مورد انجام میشود

  • تحلیل بنیادی
  • تحلیل تکنیکال
  • روان شناسی بازار

مطالب زیادی با زبان فارسی موجود است مثل سایت فراچارت یا حتی آپارات. کلاسها و فیلم های آموزشی پولی نیز موجود است که تقریبا با هزینه بین 600 هزار تومن تا 1 میلیون تومن میتوانید اصول اولیه معامله یا ترید را بدست بیاورید. کتاب های زیادی هم در ترجمه شده یا توسط اساتید نوشته شده است.

تحلیل بنیادی در بازار دیجیتال اما کمی فرق دارد چون یک سیستم قانون مند پشت ماجرا نیست. البته خبر خوب و بد قطعا در قیمت آن نقش خواهد داشت در نهایت نیز اگر معتقد به ارزندگی سهمی هستید میتوانید بخرید و صبر کنید!

ولی  پیشنهاد من روی تحلیل تکنیکال است. به اعتقاد یک تکنیکالیست خبر بد و خوب نیز در نمودار مشخص است و شما خودتان سیگنال های خرید و فروش را بدست میاورید.

در تکنیکال شما ابزارها و اندیکاتور های مختلفی دارید. الگوهای کلاسیک مثل چنگال و کف دو قلو، خط روند، کانال های نزولی صعودی، اندیکاتور های مختلف مثل مکدی، آر اس آی، ایچیموکو، مووینگ اوریج  و موج شماری(الیوت) و کندل شناسی و الگوی هارمونیک و خیلی از مطالب دیگر که شانس شما را در تحلیل درست بالا میبرد. پیشنهاد می کنم با پرایس اکشن نیز آشنا شوید

همیشه حد ضرر پایبند باشید. سیو سود با حد سود نیز کار درستی است، طمع و کنترل نکردن هیجانات همیشه باعث نابودی میشود.

در کنار تمام این مطالب معامله گری موفق میشود که به روان شناسی بازار نیز مسلط باشد تحلیل تکنیکال نیز خوب بداند در کنارش نگاهی به تحلیل بنیادی نیز داشته باشید که مطمئن جلو رود.

پایبندی به حد ضرر خیلی مهم است و حتما حتما باید در مدیریت سرمایه تلاش کنید. ماندن در بازار خودش موفقیت است! یادتان باشد ریسک به ریوارد در نظر گرفته شود. معمولا ضریب 1 به 3 یا 1 به 2 مناسب است.

هیچ وقت با تمام سرمایه وارد نشوید، تک سهمی نیز خیلی خطرناک است. پیشنهاد من نیز پیش رفتن با بازار است هیچ وقت خلاف بازار نباید حرکت کرد. منظور از حرکت بازار یعنی خرید سهم در ابتدای کانال نزول که توصیه نمیشود.

در کف خریدن سهم ارزنده همیشه خوب است بالا خریدن همیشه بد! احتمالا با بازی پوکر نیز آشنا هستید! اگر نیستید پیشنهاد میکنم حتما آشنا بشوید چون کمک میکند. نابود کردن سرمایه به همان اندازه مثل قمار میتواند شبیه باشد! بالا رفتن و پایین رفتن سهم ½ احتمال به هر حال دارد! اگر با این روش پیش بروید یا با شایعات و تحلیل کم بروید که قمار را شروع کرده اید! در کنار تمام این موضوعات هیچ تحلیلی 100% درست نیست و احتمال شکست وجود دارد چون همیشه بازیگران بزرگی در هر سهمی وجود دارند که مخالف تحلیل شما هستند و پول های بزرگی در اختیار دارند و سهم را به سمتی که دلشان میخواهد حرکت میدهند!
روش معاملاتی خودتان را نیز با توجه به سرمایه تان پیدا کنید. هر کسی یک روش معاملاتی دارد. نوسانگیری، اهداف میان مدت، کوتاه مدت، بلند مدت، نوع سبد، سبک خرید و فروش و … تمام این مسائل است که از شما یک تریدر میسازد!

در نهایت نیز اگر سوالی داشتید خوش حال میشوم که با من در تماس باشید و کمکتان کنم.

Telegram:@aminsamani

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *