badrinex 2 دیدگاه

در ادامه آموزش بر قراری ارتباط بین دو رادیوی وایرلس لیگو ویو به مرحله انجام تنظیمات رادیوی دوم که Station می باشد میرسیم.
این قسمت هم مانند آموزش قبل یکسان است اما تفاوت جزئی را در تنظیمات رادیوی دوم انجام می دهیم و ارتباط را مورد بررسی قرار می دهیم تا از اتصال و درست برقرار شدن لینک اطمینان کامل را بدست آوریم .

در رادیوی دوم باید در قسمت تنظیمات نوع مود را به Station (WDS/iPoll 2/iPoll 3) تغییر داد و چون این تست در فضای داخلی در حال انجام می باشد TX power را بر روی عدد ۱۰ تنظیم می کنیم.
و Channel Width را 20/40 انتخاب کرده تا در محدوده رادیوی Access Point باشد.در قسمت تنظیمات وایرلس بر روی نام Network SSID که در انتهای صفحه قرار دارد کلیک نمایید تا رادیوی خود را به رادیوی Access Point متصل نمایید.برای راحتی جستجو بر روی علامت سرچ جلوی فیلد SSID کلیک نمایید تا لیست رادیوهای فعال برای شما نشان داده شود . پس از رویت رادیوی مورد نظر بر روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود ، سپس با وارد کردن تنظیمات امنیتی که باید دقیقا مشابه رادیوی مستر باشد به آن متصل می گردد.

در مرحله تنظیمات شبکه IP این رادیو را در رنج IP رادیوی اول انتخاب کرده و تنظیمات را ذخیره می کنیم.

زمانی که تنظیمات به درستی انجام شده باشد و ارتباط برقرار باشد چراغ های رادیو ها به شکل زیر روشن می شوند که نشانگر برقراری ارتباط رادیوی است.

صفحه اول رادیوی که به عنوان Station بعد از انجام مراحل تنظیمات به شکل زیر می باشد.


تمام اطلاعات دستگاه از قبیل رادیو ، وایرلس و شبکه می توانید در این صفحه مشاهده نمایید. همچنین سمت راست بالای صفحه زمان فعال بودن دستگاه ، اتصال از طریق اترنت و وایرلس و همچنین درصد استفاده از CPU دستگاه قابل رویت است.

حال مرحله تست اتصال است تا از برقرار بودن ارتباط مطمئن شویم. این آزمایش از دستگاه دوم که Station است انجام می دهیم.


با توجه به تصویر بالا این قسمت اطلاعات تنظیمات دستگاه های Access Point هستند را بررسی می کند. همانطور که ملاحظه می نمایید اطلاعات یک دستگاه که متصل است را نشان داده است. در زمان انجام این بررسی وایرلس دستگاه به صورت موقتی غیر فعال می شود و پس انجام عملیات شروع به کار کردن می کند.

در قسمت بعد همگام سازی آنتن را بررسی می کند که در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

مرحله بعد تست سرعت ارسال پکت ها می باشد که می توان سایز مورد نظر را انتخاب کرد و همچنین مشخص نمود که این ارسال از دستگاه دوم که ریموت است به دستگاه اول لوکال انجام پذیرد یا بلعکس.

همچنین اطلاعات در مورد عملکرد این تست در انتهای صفحه در دسترس می باشد.

در انتها با گرفتن Ping و Traceroute از برقرار بودن اتصال به طور کامل مطمئن می شویم.

این آموزش در این مرحله به اتمام رسید.
امیدوارم این آموزش توانسته باشد برای برقراری ارتباط بین دو رادیوی لیگوویو به شما کمک کرده باشد.

— 2 Comments —

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *